Producenci

Alpinestars TECH-AIR 7x

Alpinestars Tech-Air 7x - Kamizelka z poduszką powietrzną

Więcej szczegółów


3 989,00 zł brutto

  • Opis produktu

Kamizelka z poduszką powietrzną

ALPINESTARS TECH-AIR 7x

 

Tech-Air 7X marki Alpinestars to zaawansowany system poduszek powietrznych przeznaczony dla motocyklistów, zapewniający najwyższy poziom ochrony podczas jazdy. Wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, aby zapobiec urazom w razie wypadku.

Specjalnie opracowany do wyścigów i jazdy na torze, homologowany przez FIM system Tech-Air 7x wywodzi się ze sprawdzonej technologii poduszek powietrznych Alpinestars MotoGP.

W pełni autonomiczny, niezależny motocyklowy system poduszek powietrznych został zaprojektowany z myślą o wyścigach, oferując motocyklistom opływową, niskoprofilową i wysoce wentylowaną ochronę Tech-Air. Zapewnia kompleksową ochronę górnej części ciała, osłaniając ramiona, klatkę piersiową i całe plecy.

Zintegrowany ochraniacz pleców jest wydłużony, aby zapewnić dodatkową ochronę kości ogonowej. System Tech-Air 7x może być używany jako samodzielny system lub jako zintegrowany system w kompatybilnym kombinezonie lub kurtce. System został zaprojektowany z myślą o wyścigach na zamkniętych torach, a także do jazdy szosowej i lekkiej jazdy terenowej.

---

Najnowocześniejszy system Tech-Air 7x jest wyposażony w aktywny system elektroniczny z dwunastoma zintegrowanymi czujnikami3 trójosiowe akcelerometry (1 umieszczony na ochraniaczu pleców i 2 umieszczone na ramionach) oraz 1 trójosiowy żyroskop (umieszczony w ochraniaczu pleców). Czujniki te monitorują ciało motocyklisty pod kątem wstrząsów lub nieoczekiwanych ruchów.

Opracowany przez lata badań we współpracy z ponad 50% czołowych kierowców MotoGP na świecie i klientów Alpinestars jeżdżących z systemami Tech-Air. Zespół Alpinestars analizuje dane z jazdy z milionów kilometrów i tysięcy wypadków, aby stale ulepszać inteligentne algorytmy wykrywania kolizji. Po zidentyfikowaniu sytuacji zderzeniowej, która ma miejsce, gdy ciało motocyklisty jest narażone, algorytm uruchomi ochronną poduszkę, zapewniając niezrównaną ochronę z maksymalnym czasem napełniania 44 ms, w zależności od wielkości poduszki powietrznej. Absorpcja uderzenia podczas noszenia poduszki po jej napełnieniu powoduje zmniejszenie siły uderzenia nawet o 90% w porównaniu z pasywnym ochraniaczem CE Level 1.

Certyfikaty objęte wytycznymi Dolomiticert: Airbag System Central Back, poziom 2, EN 1621-4:2018. Dodatkowe certyfikaty: Odzież ochronna, klasa C, EN 17092-6:2020, zintegrowany pasywny centralny tył, poziom 1, EN 1621-2:2014.

---

System Tech-Air 7x jest wyposażony w dwa tryby jazdyRACE do jazdy na zamkniętych torach wyścigowych oraz STREET do jazdy ulicą i lekkiej jazdy terenowej. Motocykliści mogą łatwo przełączać się między trybami za pomocą aplikacji Tech-Air, powinni zawsze pamiętać o przełączeniu się z trybu wyścigowego po opuszczeniu toru, aby zapewnić sobie pełną ochronę, nawet podczas postoju na światłach czy skrzyżowaniach.

System Tech-Air 7x jest zgodny ze wszystkimi wymaganiami FIM Grand Prix dla airbag, dzięki czemu nadaje się do wyścigów. Jest również certyfikowany jako środek ochrony indywidualnej kategorii II (ŚOI) zgodnie z europejskim rozporządzeniem (UE) 2016/425.

Zawiera najnowszą technologię Alpinestars Tech-Air, w tym bardziej kompaktowy i kompletny aktywny system elektroniczny, który jest wyposażony w 12 czujników4 czujniki trójosiowe: 1 trójosiowy akcelerometr i 1 trójosiowy żyroskop umieszczony na głównej jednostce sterującej oraz 2 dodatkowe trójosiowe akcelerometry umieszczone na ramionach.

Airbag został w pełni certyfikowany na maksymalnie 4 uruchomienia poduszki przed koniecznością wymiany, pod warunkiem, że poduszka nie została uszkodzona w jednym z pierwszych 3 uruchomień.

---

Zintegrowany wyświetlacz LED jest strategicznie umieszczony na przedniej klapie i wskazuje stan operacyjny systemu, stan baterii i liczbę pozostałych dostępnych inflatorów. Można go podłączyć do zewnętrznego przewodowego wyświetlacza LED (sprzedawanego jako akcesorium) do użytku z dedykowanym kombinezonem wyścigowym lub kurtką kompatybilną z Tech-Air 7x.

System można podłączyć do wyświetlacza LED na lewym ramieniu lub do nowego akcesoryjnego przewodowego wyświetlacza, do użytku z nową generacją kompatybilnej odzieży wyposażonej w kieszeń wyświetlacza LED i kanały kablowe.

Przednia klapka posiada zintegrowany port dla wygodnego i łatwego ładowania, wystarczy podłączyć kabel USB-C do klapki i podłączyć go do zasilania.

Jednostka ECU Tech-Air 7x znajduje się w solidnej skorupie i jest szczelnie chroniona, aby zapewnić wydajność w każdych warunkach pogodowych. Kamizelka i komponenty są certyfikowane do działania w temperaturach od -10 do 50 stopni. Kamizelka posiada rozległe perforacje zapewniające doskonały przepływ powietrza, a prążkowane wykończenie i kanały powietrzne wewnątrz zapewniają zwiększoną oddychalność, zapewniając najwyższy poziom komfortuElastyczne panele po bokach zapewniają optymalne dopasowanie. Warstwę bazową można prać ręcznie, po usunięciu części, których nie można prać: poduszki powietrznej, napełniaczy gazowych i wszystkich elementów elektronicznych - wyświetlacza LED i okablowania.

---

Łączność Bluetooth z aplikacją Tech-Air zapewnia stałą informację o stanie systemu poduszek, baterii i informacje o podróży MyRide, które można łatwo uzyskać na smartphonie. Łatwa aktualizacja oprogramowania, gdy pojawią się nowe algorytmy za pośrednictwem aplikacji Tech-Air.

System Tech-Air 7x został zaprojektowany do noszenia pod dowolnym skórzanym kombinezonem lub kurtką Alpinestars Tech-Air Ready lub Tech-Air Compatible, lub dowolnym skórzanym kombinezonem innej firmy z 4 cm przestrzeni wokół obwodu klatki piersiowej. Dodatkowa przestrzeń na klatkę piersiową jest niezbędna do napełnienia poduszki powietrznej w przypadku jej aktywacji.

System Tech-Air 7x jest wyposażony w zestaw do konwersji, dzięki czemu można go również nosić jako samodzielny system poduszek powietrznych. Posiada funkcję podwójnego ładowania, co oznacza, że przy dwóch pełnych inflatorach gazowych system zapewnia dwa oddzielne uruchomienia poduszek. Tylko jeden nadmuchiwacz gazu napełni cały system poduszek powietrznych podczas zderzenia.

System Tech-Air 7x wykorzystuje zintegrowany, certyfikowany akumulator litowo-jonowy, którego żywotność po pełnym naładowaniu (ok. 4 godzin) wynosi około 20 godzin aktywnej jazdy. Ładowanie akumulatora przez około 1h zapewni około 7 do 8h jazdy. Aby włączyć system, wystarczy zamknąć przednią klapę, uważając na prawidłowe zamocowanie rzepów. Wewnętrzny przełącznik magnetyczny wykryje, że klapa jest zamknięta i system automatycznie włączy się i aktywując poduszkę. Aby ją dezaktywować, otwórz przednią klapkę, a system automatycznie się wyłączy.