Producenci

BREMBO Supersport - BMW S1000RR

BREMBO Supersport - BMW S1000RR

Tarcze hamulcowe przednie BREMBO Supersport - BMW S1000RR wszystkie roczniki

Więcej szczegółów


3 399,00 zł brutto

  • Opis produktu

Tarcze hamulcowe przednie

BREMBO SUPERSPORT

BMW S1000RR, wszystkie roczniki

do standardowych felg - nie pasują do carbonowych i kutych 

Podczas hamowania tarcza musi rozproszyć energię kinetyczną motocykla, która zwykle zamieniana jest w ciepło w wyniku tarcia pomiędzy klockami a samą tarczą.

Dlatego na tę ostatnią wpływa siła termomechaniczna (ciepło + siła), którą dysk w naturalny sposób wytrzymuje, nie ulegając deformacji. Każdy dysk ma swoją bezwładność (tj. tendencję ciała do nie modyfikowania swojego stanu ruchu), która zależy od ciężaru i średnicy zewnętrznej i wpływa na prędkość zmiany kierunku.

Projekt nowego dysku musi uwzględniać wszystkie te punkty, a najlepszą wydajność można osiągnąć, gdy dysk jest lżejszy i bardziej wytrzymały.

Tarcze BREMBO RACING SUPERSPORT 5,5 mm są w pełni wymienne z oryginalnymi tarczami i są zaprojektowane tak, aby pasowały do zacisków OE, a także do BREMBO Racing. Są to pływające tarcze składające się z tarczy hamulcowej wykonanej z poddanej obróbce cieplnej martenzytycznej stali nierdzewnej (odpornej na wszelkie naprężenia termomechaniczne) oraz dzwonu ze stopu aluminium CNC. Te dwie części są połączone ze sobą za pomocą 10 tulei. Połączenie tych tarcz z klockami Brembo Z04 pozwoliło uzyskać tytuł Mistrzostw Świata SuperSport 2009.